Čo je MBF


Posturálne cviky

Správna svalová funkcia
a svalová rovnováhaPosturálne cviky

MBF® - Systém na rozvoj správnej svalovej funkcie a svalovej rovnováhy s použitím tzv. posturálnych cvikov (cviky posilňujúce vnútorné tzv. tonické svalové skupiny) s vlastnou váhou - bol vyvinutý v roku 1993, zakladateľom Geoffem Gluckmanom (Master's Degree in Exercise Science, certifikovaný odborník v oblasti športovej medicíny).


Oslabenie svalovo-skeletového systému

Ľudské telo pracuje, reaguje a vyvíja sa na základe neurologických a biomechanických princípov. Avšak, keď telo zažije nejakú nehodu, úraz, operáciu, traumu, alebo je chronicky preťažované (vrcholoví športovci ) alebo má naopak nedostatok pohybovej aktivity (zodpovedajúce súčasnému životnému štýlu), nastávajú štrukturálne kompenzácie a oslabenia. Tento proces, oslabenie svalovo-skeletového systému, môže viesť ku zraneniam, zníženiu športového výkonu, predĺženiu zotavenia z tréningov a všeobecne znížiť i kvalitu života.


Odstránenie bolesti

Bolesť, ako jeden z ukazovateľov, že sa v tele niečo deje, je často posledným signálom, na ktorý až ľudia začínajú reagovať. Lenže posturálne a interné disbalancie tu už boli dávno predtým a vyvíjajú sa mnoho rokov, často i desaťročia! Pokiaľ nie sú tieto zmeny presne identifikované a navrhnuté špeciálne cviky, štrukturálne kompenzácie a vnútorné oslabenia sa len zhoršujú!


Cviky s vlastnou váhou

MBF® systém - je metóda, ako na základe cvikov s vlastnou váhou ( bez potreby športového vybavenia) navrátiť telu späť jeho pôvodný stav (z pohľadu svalov tzv. posturálných a skeletu), a to doslova. Vraví sa, že bolesť je najlepší učiteľ, ktorý donúti človeka okamžite konať. MBF® systém je ideálnym riešením– vysvetlené laicky - spojené s kolenom, ramenom, lakťom, krkom, chrbtom, bokom, nohou, chodidlom a zápästím. MBF® odborníci ročne pomôžu stovkám pacientov s rôznymi diagnózami – od vážnych, ako je herniácia stavca, skolióza, carpal tunel syndrom, artrotické stavy rôzneho typu (i vysoko pokročilé štádia ) resp. i Ankylosin Spondylitis, plantar fascilitis až po bolesti hlavy, krížov, chrbtice, natiahnutie svalu, „tenisový“ lakeť, vážne futbalové problémy s kolenami a mnoho ďalších.