Referencie


Športovci a súkromná sféra


Cvičení posturálních cviků mi nezabere více než 2x 30 minut denně. Každodenní jednostranné zatěžování, kterým fotbal určitě je, se samozřejmě projevilo také na mém těle. Teď, když pravidelně cvičím, cítím se mnohem lépe, rychleji regeneruji po zápase, jsem odolnější vůči zraněním, lépe se pohybuji, a to je důvod, proč všem ostatním tato cvičení výhradně doporučuji.
Ondřej Švejdík ,profesionlání hráč fotbalu, nejvyšší holandské ligy, FC Groningen


Človek to musí zažiť na sebe

"Predtým ako som začal cvičiť MBF som mal už niekoľko rokov problémy s chrbticou, prejavovalo sa to tuhnutím svalov ramien a krku, pri dlhšom státí alebo sedení bolesť v krížoch.  Skúšal som masáže, strečing, jogu, ale nič mi dlhodobo nepomáhalo.
Teraz po 5 mesiacoch cvičenia MBF môžem povedať,  že svalové napätia sa celkom stratili, po fyzickej námahe oveľa rýchlejšie regenerujem a pociťujem zlepšenie v každej oblasti života - som uvoľnený, stratila sa únava, zlepšil sa spánok. Ťažko sa to opisuje, človek to musí zažiť na sebe."
Ivan Jacak


7° zlepšenia skoliózy za 6 mesiacov - IBA VĎAKA MBF systému

V marci 2008 zistili mojej jedenásťročnej dcére Lukrécii Márii 33-stupňovú skoliózu. Ortopéd jej predpísal korzet, ktorý nosila 2 mesiace 24-hodín denne. Tento fakt na psychiku 11-ročného dievčaťa pôsobil vežmi negatívne. Cítila sa pohybovo a hlavne spoločensky obmedzovaná. Na odporúčanie našej pani doktorky Šefčikovej sme sa oboznámili s MBF systémom, ktorý neuznával nosenie korzetu. Nopak skôr vylučoval možnosť, žeby táto pomôcka mohla zlepšiť stav skoliózy. Nenosenie korzetu bolo pre moju dcéru dobrou motiváciou dodržiavať pravidelné cvičenie. V máji začala s prvou sériou cvičení. Ďalšiu sériu cvikov cvičila od júna do októbra, kedy bola moja dcéra na rontgéne chrbtice. Počas šeistich mesiacov každodenného pravidelného cvičenia sa stav jej skoliózy zlepšil o sedem stupňov. Boli jej navrhnuté ďalšie náročnejšie cviky, ktoré bude cvičiť ďalšie mesiace. Pevne verím a som presvedčená o tom, že počas ďalších mesiacov pravidelného cvičenia sa stav jej chrbtice upraví na normu. Som veľmi povďačná človeku, ktorý tento systém založil a všetkým ostatným, ktorý pokračujú v jeho rozširovaní.
S pozdravom vďačná matka /O. Palenčárová/


Po mnoho let jsem měla velké problémy s oblastí krční páteře. Bolest vystřelovala do ruky a přecházela v mravenčení a trpnutí. V poslední době se situace výrazně zhoršila, což vedlo navíc k výraznému omezení pohybu horní končetiny. Na doporučení mé známé jsem nedávno vyzkoušela MBF systém. Již po prvním cvičení MBF menu /35 min/, došlo k výraznému zlepšení stavu - bolest minimálně o 70% ustoupila a hybnost se značně zlepšila. Stav se progresivně - den po dni značně zlepšuje. MBF systém je neuvěřitelný, a v životě bych nevěřila tomu, že "pár individuálně navržených cviku" bude mít tak obrovsky efekt na pohybový aparát."
E. Hoffmannová - Česká Republika


Nemal som bolesti, skôr to boli svalové napätia a únava vyplývajúce z nesprávnej pozície tela, po 7 dňoch oveľa relaxovanejší, po tréningu menej unavený. Ani po dlhšej námahe alebo sedeni nemám bolesti chrbta, celkovo sa pohybujem uvoľnenejšie, zlepšenie dýchania, spánku, trávenia.
Ivan Jacák


MBF cviky som poznal už skôr a približne som vedel, čo očakávať, ale napriek tomu som bol sám prekvapený ich účinkom pri zraneniach.
Miloš OreškoProfi oblasť


Profi futbalisti Corgon Ligy":

V súčasnej dobe MBF systém s úspechom využívajú profi futbalisti Corgon Ligy:
Pavol Jurčo (MFK Košice)
Anton Sloboda (MFK Ružomberok)
Pavol Penksa (MFK Ružomberok)
Luboš Belejik (Tatran Prešov)
Martin Baran (Tatran Prešov)
Michal Krajník (Tatran Prešov)
Peter Katona (Tatran Prešov)
Matúš Pekár (Tatran Prešov)
Petr Kobylík (Tatran Prešov)
Miroslav Poliaček (Tatran Prešov)


Prvoligový futbalista sa vyhol operácii kolena
Členovia ÚOU MV SR:

„ Bez špeciálneho MBF® systému cvikov by som nemal šancu napredovať  v silovej oblasti  ale aj technickej oblasti tréningu. Bol by som  značne obmedzený bolesťou ale i pohybovo (v minulosti to boli bolesti v oblasti  kľúčnych kostí a  obmedzenejší pohyb pri technikách a silovom tréningu)“  L.B.

 

"Odkedy cvičím MBF® posturálne cviky,  zbavil som sa bolesti v oblasti bedrového kĺbu, ktoré trvali asi 7 rokov (dlhoročná koxartrosa!), hlavne po záťaži. Teraz mám väčšiu flexibilitu v kĺbe, cítim sa uvoľnený s  jemnejšou motorikou. Koxartrosa se začína uzdravovať!! " V.Ž.Členovia  5. pluku špeciálneho určenia MO SR:

"Posturálne cviky som po prvý krát vyskúšal v roku 2006. Jednalo sa o všeobecný  tzv. generický program pre bežných ľudí. Už cvičením týchto cvikov som zistil, že ozaj fungujú! Regenerácia tela u mňa prebiehala podstatne rýchlejšie a zistil som, že ani problémy s chrbtom, ktoré sa u mňa začali prejavovať postupne ustupujú. Niekedy som kvôli bolestiam chrbta a stuhnutej spodnej časti chrbta musel vynechať tréning aj na niekoľko týždňov. Teraz mám už pol roka vlastný program, zostavený presne na svoju telesnú schránku. Tu som sa dozvedel, čo je príčinnou mojich doterajších zranení, bolestí a problémov. Tento program má o level vyšší účinok a výsledky, ktoré je reálne vidieť po  veľmi krátkom čase. V tomto programe budem určite pokračovať a pravidelne ho upgrade-ovať ". M.O.Manažéri:

"Venujem sa bojovým umeniam asi 15 rokov. Predtým ma z času na čas bolel chrbát a krk, čo sa zosilnilo, keď som začal trénovať  BJJ(/Brazílske  Jiu Jitsu) .Pred rokom som začal cvičiť posturálne MBF® cviky. Ale cvičím ich iba keď ma niečo bolí. Úľava je okamžitá a do dvoch týždňov bolesť úplne zmizne. Je to ďaleko účinnejšie ako kdejaká masáž či  tabletky. Pred týždňom  som si zranil spodný chrbát, a tak som  požiadal   o  plán cvikov vypracovaný na mieru.  Zranenie spodnej časti chrbta mam odstránené na 90 % (po 7 dňoch!) a o týždeň začínam znova s tréningom BJJ!". Brano 34 rokov, Prešov.V Českej republike:

príslušníci Útvaru rychlého nasazeni policie ČR (URNA)